Germania

Office Manager/ Manager de oficiu

Full-time / Part-time

Esti o persoană ambițioasă si proactivă, cu abilități de comunicare și organizare avansate? Noi căutam colegi gata de a se autodepăși, a învăța și învăța pe alții prin implicarea zilnică în activitățile companiei. Kragman GmbH te invită să facem lucruri frumoase împreună.

Alătură-te echipei noastre și aplică pentru poziția de Manager de oficiu.

Responsabilități:

  • Gestionarea activităților de bază ale oficiului, cu menținerea stocurilor de consumabile;
  • Gestionarea fluxului de documente, organizând procesul de recepționare/livrare a acestora;
  • Oferirea suportului pentru HR, Contabilitate, manageri de departamente atunci când este necesar;
  • Acționarea ca prim punct de contact, cu preluarea apelurilor către companie într-un mod profesionist, clar și pozitiv. Recepționarea şi redirecționarea apelurilor telefonice;
  • Gestionarea, înregistrarea şi repartizarea corespondenței primite/emise;
  • Întocmirea și redactarea corespondenței de afaceri necesară desfășurării activității zilnice;
  • Emiterea ordinelor administrative şi evidența lor;
  • Oferirea clienților/potențialilor clienți informații cu privire la produsele firmei.

Cerinţe faţă de candidaţi:

  • Persoana responsabilă, creativă, comunicabilă, dinamică;
  • Experienţa la un post similar, min. 1 an este salutabilă;
  • Cunoaşterea la perfecţie a limbii germane și ruse, cunoașterea limbilor engleză și română  constituie un avantaj
  • Cunoştinţe avansate de operare PC: Word, Excel, Power Point, Internet;
  • Cunoştinţe de management, secretariat;
  • Abilitaţi de coordonare, planificare şi organizare;
  • Abilităţi de gestiune a conflictelor.
  • Abilități de comunicare și etichetei de afaceri;

Compania oferă:

  • Salariu atractiv + bonusuri  (Nivelul salariului se va stabili în urma interviului)
  • Pachet social complet
  • Colectiv tânăr, unit și prietenos

Îți dorești să faci o încercare? Atunci trimite CV-ul la adresa hr@kragman.de, indicând poziția pentru care aplici.

Locația

Germania

Tipul de angajare